Ekopalnia - wybierz swój ekogroszek  -  Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Węgiel dostanę w workach na palecie czy luzem?

Ekogroszek dostarczamy tylko zaworkowany i ułożony na palecie. Palety są bezzwrotne (czyli zostają u Klienta). Worków na palecie jest 40 sztuk,po 25 kg każdy, lub 50 w przypadku worków 20 kg.

Jak wygląda rozładunek ekogroszku?

Nasz wysyłki obsługuje 2 Przewoźników (Poczta Polska i JAS-FBG). Wszyscy Przewoźnicy dostarczają przesyłki paletowe samochodami dostawczymi o masie pow. 3.5 tony (tzw. „solówki” o załadunku 12 lub 18 ton). Samochody są wyposażone w windę i kurierzy rozładowują palety z samochodu do miejsca w którym stoi pojazd. Kurierzy nie mają obowiązku wjazdu na posesję, a w przypadku jeżeli wjazd lub rozładunek zagraża życiu lub uszkodzeniu mienia – mogą odmówić rozładunku.

Jak mam złożyć zamówienie na Waszej stronie?

Nic prostszego – wypełnij formularz, wybierz ilość ekogroszku i rodzaj opłaty (online lub za pobraniem), zaznacz zwolnienie z akcyzy i kliknij „kup teraz”. Możesz dokonać opłaty elektronicznie za pośrednictwem najbezpieczniejszej bramki płatności DOTPAY lub zapłacić przy odbiorze, jednak druga opcja jest dodatkowo płatna (+20 zł do całości zamówienia). Jeżeli pojawią się jakieś problemy – zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią.

Jaki jest czas oczekiwania na dostawę? Czy będę płacić za transport?

Czas oczekiwania na dostawę to standardowo od 3 do 5 dni roboczych. W przypadku wydłużenia tego terminu na pewno będziemy informować mailowo lub telefonicznie. Transport na terenie Polski jest całkowicie bezpłatny. Przewoźnicy realizują dostawy w godzinach 8-16.